Piątek, 15 Stycznia 2021

Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Redaktora

50-lecie sakramentu kapłaństwa ks. Mieczysława Gładysza50 lat sakramentu kapłaństwa, 27 lat na warszawskim Bemowie, kilka tysięcy ochrzczonych dzieci, kilkaset ślubów, których udzielił. Oto skrócony życiorys Złotego Jubilata ks. Mieczysława Gładysza. 16 czerwca 2013 roku o godz. 13.00 ks. Mieczysław odprawił w naszym kościele Mszę św. z okazji jubileuszu 50-lecia swojego kapłaństwa. Na uroczystościach, z ramienia Zarządu Zgromadzenia Św. Michała Archanioła obecny był ks. Leszek Przybylski – radca generalny. Nie zabrakło również kapłanów, na czele z dziekanem dekanatu jelonkowskiego ks. Janem Popielem. FOTORELACJA (Rafał Świłło)
 
Jubilatowi życzenia złożyli najpierw dzieci, później młodzież, dorośli i proboszcz ks. Józef Groński. Ten ostatni przypomniał, że ks. Mieczysław od samego początku obecny był we wspólnocie zakonnej na Bemowie i poświęcił wiele czasu nie tylko w pracy duszpasterskiej, ale również w „materialnym” budowaniu parafii, domu zakonnego i kościoła. „Dziękujemy Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Aniołów za posługę kapłańską, duszpasterską i życzymy «żelaznego» zdrowia Księdzu Jubilatowi. Niech to zdrowie służy jemu, a przez niego nam, poprzez sprawowanie sakramentów świętych. Księże Redaktorze, żyj długo i szczęśliwie, niech Pan Jezus ci błogosławi, niech Matka Boża Królowa Aniołów towarzyszy ci w życiu kapłańskim i zakonnym” – mówił w życzeniach ksiądz proboszcz.

W homilii ks. Leszek Przybylski przypomniał, że pełne zjednoczenie z Chrystusem przywraca równowagę życia każdemu człowiekowi, który tak często poniżony jest własną słabością, jak niewiasta opisana w czytanej Ewangelii. „Uczestniczymy dzisiaj we Mszy św., bo jako katolicy przeżywamy niedzielę. Ale uczestniczymy w Eucharystii niedzielnej, gdyż każda z tych Eucharystii odwzorowuje scenę dzisiejszej Ewangelii – stanowi bowiem najpełniejsze spotkanie z Jezusem. Bo moc tego spotkania przy ołtarzu odnawia harmonię, przywraca wewnętrzną równowagę, odnawia i umacnia. Bez Mszy św. w niedzielę człowiek wierzący nie czuje się duchowo spełniony, nie czuje się wolny i nie może czuć się mocny” – mówił  kaznodzieja. W dalszej części powiedział: „Księże Mieczysławie, 50 lat życia kapłańskiego to czas półwiecza uszczęśliwiania ludzi Bogiem. To czas przekonywania niezwykłą intuicją Twojej osobowości tysięcy ludzi, ale jednocześnie osobno w homiliach, rozmowach, artykułach, w konfesjonale, z całym ciepłem charakteru i jego emanacją. Dzisiejszy jubileusz to ogromne podziękowanie Chrystusowi za Twoje kapłaństwo. Pragnę dodać – za konkretne kapłaństwo, za kapłaństwo przekazywane ludziom, za wielkie dary, które otrzymałeś. Są to dary, którymi ubogacasz ludzi, nadając sens ich pracy i życiu aż do dziś”.

Na zakończenie ks. Leszek Przybylski wręczył ks. Mieczysławowi błogosławieństwo i życzenia od Ojca Świętego Franciszka, a proboszcz ks. Józef Groński odczytał list i życzenia od Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. Jubilat, dziękując za kapłaństwo, prosił zebranych, aby modlili się o nowe i święte powołania kapłańskie. „W Roku Wiary – mówił – trzeba modlić się gorąco i wytrwale o tych, którzy pójdą na «niwę pańską» i będą «orać tę ziemię», aż wyda plony. Tych «oraczy Bożych» jest skąpo. Mamusie kochane, weźcie sobie liczydełko i wyrachujcie, ile kosztów trzeba wam dawać na ślub dziecka, na wesele, na nowy dom, samochód. Pospisujcie sobie to wszystko i potem pomnóżcie przez sto. Bo tak powiedział Pan Jezus, że kto zostawia to wszystko a idzie za Nim, to sto razy tyle, co zostawia otrzyma i jeszcze dodatkowo życie wieczne”.

Księdzu Jubilatowi życzymy wiele zdrowia, sił do dalszej pracy duszpasterskiej, wytrwałości, cierpliwości, a nade wszystko błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Aniołów.

xrs
 

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2021

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates