Czwartek, 3 Grudnia 2020

Boże Ciało z prymicjantem ks. Janem Juszko

Prymicje ks. Jana Juszko CSMA„Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa to jedna z najważniejszych uroczystości, jakie przeżywamy w ciągu roku liturgicznego. Jezus Chrystus jest dziś najważniejszy. Zróbcie Mu miejsce, On idzie z nieba. Dla Niego przyszliśmy do świątyni i dla Niego pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, publicznie wyznając wiarę” – mówił w homilii proboszcz parafii ks. Józef Groński. Uroczysta Msza św. na Boże Ciało odbyła się o godz. 8.30. Przewodniczył jej neoprezbiter naszego Zgromadzenia ks. Jan Juszko, którzy 25 maja otrzymał na Białorusi sakrament kapłaństwa.
ZOBACZ ZDJĘCIA (fot. R. Świłło)

Po Mszy św. odbyła się procesja do czterech ołtarzy, które wiodły ulicami parafii. Ewangelie przy każdym ołtarzu śpiewali kolejno ks. Rafał Szwajca, ks. Józef Groński, ks. Jan Juszko i ks. Dariusz Kielar. Na zakończenie prymicjant udzielili uroczystego błogosławieństwa, a następnie indywidualnie pobłogosławił zebranych na uroczystości.

Serdeczne podziękowanie należą się grupom parafialnym, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało: młodzieży oazowej i akademickiej, ministrantom, członkom Domowego Kościoła i wspólnocie Żywego Różańca.
xrs

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates