Czwartek, 3 Grudnia 2020

Przywitali Papieża najgłośniej - wspomnienie

Ministranci z Bemowa u Jana Pawła II na WatykanieLiturgicza Służba Ołtarza – ministranci co roku w okresie wakacji odbywają swoje obozy. Między innymi w górach, nad morzem, w lasach i nad jeziorami. Ostatnio ministranci byłi na pielgrzymkach w Krakowie i w Toruniu. Dzięki temu nasi ministranci wiedzą, kim jest Jan Paweł II, Adam Mickiewiczy, Juliusz Słowacki czy Mikołaj Kopernik. Na 10-lecie przybycia księży michalitów na Bemowo ówczesny opiekun ks. Józef Groński zorganizował 2-tygodniowy obóz w Rzymie. Pojechaliśmy autokarem. Pilotem obozu był ks. Andrzej Wątroba.

Zakwaterowanie mieliśmy na kempingu pod Rzymem w miejscowości Ostia di Lido. W niedzielę z Watykanu był telefon, że Ojciec Święty ma życzenie spotkać się na audiencji osobistej z grupą ministrantów. 28 czerwca 1992 roku wieczorem o godz. 19.00 Jan Paweł II przyjął nas z grupą ministrantów na audiencji osobistej na dziedzińcu placu św. Damazego w Watykanie. Wśród zgromadzonych były grupy między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Australii i my, Polacy. Każda grupa na powitanie miała swoje zawołanie. My przywitaliśmy Ojca świętego: „Któż jak Bóg”! Jan Paweł II powiedział: „To ci, którzy przywitali papieża najgłośniej” – otrzymał za to gromkie owacje. Ojciec Święty pytał nas, z jakiej jesteśmy strony Warszawy? My odpowiedzieliśmy, że ze strony ks. kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Cieszył się, że służymy Panu Boguu przy ołtarzu i że wśród ministrantów są żonaci mężczyźni. Mieliśmy ze sobą kronikę ministrancką i poprosiliśmy Ojca Świętego o autograf. Papież podpisał się: „Jan Paweł II”. W dowód wdzięczności wręczyliśmy Ojcu Świętemu ornat misyjny.

Dla nas, ministrantów, to było wielkie wyróżnienie, że mogliśmy się spotkać w Watykanie na osobistej audiencji z papieżem Janem Pawłem II, dziś już błogosławionym.

Bogu niech będą dzięki!. To był jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. A osobisty fotograf papieża Arturo Mari uwiecznił to spotkanie na zdjęciu. Wszyscy krewni, przyjaciele i znajomi mówią, że to zdjęcie to piękny dyplom za służbę w Kościele.

Wdzięczni ministranci: Józef i Ryszard

W tym roku mija nam 56 lat służby ministranckiej, w tym 31 lat u księży michalitów w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie. Dla Boga, który jest weselem i radością od naszej młodości – z ministranckim zawołaniem: „Króluj nam Chryste”.

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates