Piątek, 30 Października 2020

Boże Ciało, Odpust, Góralska i latynoska muzyka

02.jpgUbiegły tydzień obfitował w ważne wydarzenia, które w naszej parafii przyniosły wiele duchowych i artystycznych wzruszeń. W czwartek 22 maja, już po raz 26 ulicami naszego osiedla przeszła procesja Bożego Ciała. Głównej Mszy św. przewodniczyli dwaj nowowyświęceni kapłani Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

W ostatnią niedzielę maja przypada odpust naszej parafii, której patronuje M. B. Królowa Aniołów. Ponieważ w liturgicznym kalendarzu nie ma ona swego specjalnego święta, dekretem ks. Prymasa Józefa Glempa, erygującym naszą parafię odpust został wyznaczony na ten właśnie dzień. W tym roku sumie odpustowej przewodniczył ks. Jan Popiel, dziekan dekanatu jelonkowskiego. Góralską  muzyką ten dzień uświetniła „Muzyka Janusza Pilnego”.(Muzyka w góralskiej gwarze znaczy tyle co kapela).

Wieczorem tego dnia chór „Sonante” dał popisowy koncert wykonując religijną muzykę latynoamerykańską A. Ramireza z udziałem muzyków z zespołu Templum Sonoris. W dziale galerii prezentujemy fotograficzną dokumentację tych wydarzeń.

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates