Sobota, 5 Grudnia 2020

Rekolekcje Domowego Kościoła


08_thumb.jpgW ostatni weekend czerwca odbyły się w Kaniach Helenowskich koło Otrębus rekolekcje dla rodzin z młodego kręgu Kościoła Domowego. Celem spotkania była chęć kontaktu z Bogiem wraz z całą rodzinką. Zadanie o tyle nie łatwe, że trzeba było to umiejętnie połączyć z troską o najmłodsze latorośle, których było sporo. Dzięki temu była to prawdziwa szkoła modlitwy, która ma trwać gdy śpimy, pracujemy, gdy chodzimy, ale i kiedy dokoła nas są wymagające uwagi, ruchliwe maluchy. Dzięki dużej sile woli i łasce Pana Boga ten trud się powiódł. 
08_thumb.jpgW ostatni weekend czerwca odbyły się w Kaniach Helenowskich koło Otrębus rekolekcje dla rodzin z młodego kręgu Kościoła Domowego. Celem spotkania była chęć kontaktu z Bogiem wraz z całą rodzinką. Zadanie o tyle nie łatwe, że trzeba było to umiejętnie połączyć z troską o najmłodsze latorośle, których było sporo. Dzięki temu była to prawdziwa szkoła modlitwy, która ma trwać gdy śpimy, pracujemy, gdy chodzimy, ale i kiedy dokoła nas są wymagające uwagi, ruchliwe maluchy. Dzięki dużej sile woli i łasce Pana Boga ten trud się powiódł.

Nauki rekolekcyjne poprowadził ks. Leszek Kunc CSMA , który w szczególny sposób zaakcentował potrzebę modlitwy wzajemnej. Przypomniał o jej wielkiej sile i konieczności odkrywania jej na nowo w małżeństwie i rodzinie. W ten sposób każda rodzina we wspólnocie własnego domu staje się Kościołem. Kościołem żywym, którą swą miłością i modlitwą buduje Kościół Powszechny. Wspólnotą, w której każdy - dorosły i maluch – buduje więzi miłości z pozostałymi członkami rodziny, tej ziemskiej ale i tej Niebieskiej. Co istotne mała wspólnota domowa w połączeniu z innymi zaprzyjaźnionymi rodzinami może siłą swej wzajemnej modlitwy wspierać innych. Bo gdy tylu się za coś zgodnie modli, czy Pan nie będzie z Nimi?

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates