Sobota, 5 Grudnia 2020

Kolonia w Czarneckiej Górze


07_thumb.jpgZaraz po skończonym trudzie nauki w szkole, dokładnie 22 czerwca 2008 roku, w niezapomnianą niedzielę, podgrzewaną żarem z nieba, po przeżyciach z policją i po siedmiogodzinnej „przymusowej” choć rewelacyjnej integracji dzieci oczekujących na sprawny autokar, po uprzednio przeżytej Eucharystii, z radosnym śpiewem odjeżdżających, a zasmuconych, pozostających rodziców – wyruszyła 52 osobowa „armia kolonijna”. Na pokładzie autokaru 42 dzieci, których marzenia przeszły wszelkie oczekiwania, a wiek tych szczęśliwców od 2 do 12 lat.   W trochę „gorszej” sytuacji była 11 – osobowa grupa zwana kadrą kierowniczo – wychowawczą: trzy siostry Michalitki, dwóch kleryków michalickich z Krakowa, dwie Mamy, jedna Babcia i trzech wychowawców. Wszyscy jednak „przeżyli” i można ich było oglądać po zakończeniu kolonii przy naszym kościele.

07_thumb.jpgZaraz po skończonym trudzie nauki w szkole, dokładnie 22 czerwca 2008 roku, w niezapomnianą niedzielę, podgrzewaną żarem z nieba, po przeżyciach z policją i po siedmiogodzinnej „przymusowej” choć rewelacyjnej integracji dzieci oczekujących na sprawny autokar, po uprzednio przeżytej Eucharystii, z radosnym śpiewem odjeżdżających, a zasmuconych, pozostających rodziców – wyruszyła 52 osobowa „armia kolonijna”. Na pokładzie autokaru 42 dzieci, których marzenia przeszły wszelkie oczekiwania, a wiek tych szczęśliwców od 2 do 12 lat.   W trochę „gorszej” sytuacji była 11 – osobowa grupa zwana kadrą kierowniczo – wychowawczą: trzy siostry Michalitki, dwóch kleryków michalickich z Krakowa, dwie Mamy, jedna Babcia i trzech wychowawców. Wszyscy jednak „przeżyli” i można ich było oglądać po zakończeniu kolonii przy naszym kościele.

Ośrodek „Zosieńka” mieszczący się w centrum Puszczy Jodłowej stał się dla nas na 12 dni przysłowiowym „rajem”. Boiska sportowe, plac zabaw, miejsce na grilla, baseny kryte, hipoterapia na konikach, sześć niezapomnianych wycieczek, spotkanie z grupą regionalną, zabawy do woli – i czegóż trzeba było jeszcze!?  Momentem scalającym i umacniającym była Msza św., modlitwa oraz smakowanie w Baśni „Opowieści z Narni”. Właściciele Ośrodka stwarzali atmosferę prawdziwego domu.

Oczywiście mieliśmy sponsorów. Od momentu powstania myśli o kolonii aż do jej zakończenia 3 lipca, duchowym Sponsorem był Jan Paweł II. I już mamy odpowiedź i już nas nic nie dziwi!!! Nasz Ojciec był z nami wszędzie i tak naprawdę wszystko nam załatwiał. Pan Bóg posłużył się też dobrymi, konkretnymi ludźmi z OPS i Gminy Bemowo jak również Rodzicami dzieci, którzy poczynając od wyposażenia w napoje, soki, poprzez przybory papiernicze, fundowanie pizzy czy dofinansowanie wycieczek, tworzyli naszą kolonię. Ostatnia wiadomość jest taka!  Powstała już lista  kolonistów na drugi rok!

Z wyrazami wdzięczności dla Wychowawców, Sponsorów i Dzieci

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates