Sobota, 5 Grudnia 2020

Idźcie i Głoście aż po krańce Świata

05.jpg„Idźcie i głoście aż na krańce świata!” – takie było hasło Oazy Modlitwy, która odbyła się w dniach 13-15 czerwca br. w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie. Przewodniczył nam ks. Rafał Kamiński CSMA, który każdego dnia, podczas homilii, wieczornych refleksji duchowych, czy też konferencji przybliżał nam istotę głoszenia po krańce świata.
 
W piątek do Warszawy zjechały wspólnoty oazowe z michalickich placówek z Wołomina, Torunia, Górek, Błotnicy i Stalowej Woli. Pierwszy dzień był dniem zawiązania wspólnoty oraz Eucharystii, której przewodniczył ks. Tadeusz Musz - moderator generalny Oazy Michalickiej NEBO. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

05.jpg„Idźcie i głoście aż na krańce świata!” – takie było hasło Oazy Modlitwy, która odbyła się w dniach 13-15 czerwca br. w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie. Przewodniczył nam ks. Rafał Kamiński CSMA, który każdego dnia, podczas homilii, wieczornych refleksji duchowych, czy też konferencji przybliżał nam istotę głoszenia po krańce świata.

W piątek do Warszawy zjechały wspólnoty oazowe z michalickich placówek z Wołomina, Torunia, Górek, Błotnicy i Stalowej Woli. Pierwszy dzień był dniem zawiązania wspólnoty oraz Eucharystii, której przewodniczył ks. Tadeusz Musz - moderator generalny Oazy Michalickiej NEBO. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Sobotę – drugi dzień OM-u rozpoczęliśmy wspólną jutrznią. Po śniadaniu odbyła się konferencja, a po niej Msza św. Popołudnie było wolne, ale nie dla wszystkich. Kandydaci na animatorów Ruchu Światło-Życie udali się na wspólne spotkanie i kolejną konferencję, którą specjalnie dla nich przygotował ks. Jan Seremak CSMA. Wieczorem wyjątkowo najpierw coś dla ciała – wspólne grillowanie, któremu towarzyszyła piękna pogoda,a później coś konkretnego dla ducha: adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kulminacyjnym dniem Oazy Modlitwy była niedziela, bo właśnie tego dnia czterem nowym animatorom podczas Mszy św. zostały nadane krzyże animatorskie. Eucharystii przewodniczył i błogosławił nowych animatorów ks. Jan Seremak. Po Mszy św. oazowicze udali się na wspólną agapę, a następnie – pobłogosławieni przez kapłanów – powrócili do swoich wspólnot.

W Oazie Modlitwy uczestniczyło ok. 50 osób, a oprócz wyżej wymienionych kapłanów przyjechali także moderatorzy oazowi: z Górek – ks. Radosław Król i ze Stalowej Woli – ks. Piotr Bulanda. Wielkie podziękowania należą się z Organizatorom - wspólnocie z Bemowa wraz z moderatorem ks. Grzegorzem Ringelem oraz parafianom, którzy przyjęli gości na noclegi. Wszystkim jeszcze raz z serca dziękujemy.

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates