Piątek, 15 Stycznia 2021

Puchar Archanioła

04.jpgW dniach 13 – 15 czerwca w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie odbył się zjazd ministrantów z pięciu michalickich parafii i turniej piłki nożnej o „Puchar Archanioła”.

W piątek o godzinie 20.00 wszystkich przybyłych gości powitał ks. proboszcz Józef Groński i ks. Mieczysław Kucel - dyrektor Ośrodka Wychowawczo - Profilaktycznego „Michael”, w którym grupy miały noclegi. Po powitaniu i smacznej kolacji odbyło się losowanie drużyn. Dzień zakończył Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa.

Sobota była najbardziej emocjonującym dniem. Rozpoczęliśmy go Mszą świętą, której przewodniczył ks. Grzegorz Paszkowski. Po śniadaniu wszyscy zawodnicy w strojach sportowych udali się na nowoczesne boiska Szkoły Podstawowej nr 321. Przez niemal cały dzień, jedynie z przerwą na obiad, trwała zacięta rywalizacja sportowa. Każda drużyna miała do rozegrania cztery mecze.

04.jpgW dniach 13 – 15 czerwca w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie odbył się zjazd ministrantów z pięciu michalickich parafii i turniej piłki nożnej o „Puchar Archanioła”.

W piątek o godzinie 20.00 wszystkich przybyłych gości powitał ks. proboszcz Józef Groński i ks. Mieczysław Kucel - dyrektor Ośrodka Wychowawczo - Profilaktycznego „Michael”, w którym grupy miały noclegi. Po powitaniu i smacznej kolacji odbyło się losowanie drużyn. Dzień zakończył Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa.

Sobota była najbardziej emocjonującym dniem. Rozpoczęliśmy go Mszą świętą, której przewodniczył ks. Grzegorz Paszkowski. Po śniadaniu wszyscy zawodnicy w strojach sportowych udali się na nowoczesne boiska Szkoły Podstawowej nr 321. Przez niemal cały dzień, jedynie z przerwą na obiad, trwała zacięta rywalizacja sportowa. Każda drużyna miała do rozegrania cztery mecze.

O godzinie 17.00 znaliśmy wyniki:
Anioły Toruń – FC Ruah 2:0
MKS Piast – Michałki Bemowo 0:6
Activ Górki – Anioły Toruń 0:5
FC Ruah – MKS Piast 2:1
Michałki Bemowo – Activ Górki 0:8
Anioły Toruń – MKS Piast 5:1
FC Ruah – Michalki Bemowo 3:1
Activ Górki – MKS Piast 6:1
Anioły Toruń – Michałki Bemowo 1:1
FC Ruah – Activ Górki 5:3.


Na końcu, ze zmęczonymi nieco ministrantami rozegrali mecz wypoczęci organizatorzy i oczywiście wygrali 7:5. Atmosfera była tak sympatyczna, a gra zacięta, że mecz został przedłużony o „trzecią połowę”. Kontynuacją radości z boiska było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i śpiew.

Kulminacyjnym momentem zjazdu była niedzielna Msza święta we wspólnocie parafialnej, której przewodniczył ks. Proboszcz. Wszyscy ministranci pod kierunkiem alumnów Niższego Seminarium Duchownego z Miejsca Piastowego zadbali o liturgię, przygotowując: asystę, czytania, modlitwę wiernych i dary ofiarne. W homilii ks. Kazimierz Joniec – moderator LSO, przypomniał spotkanie ze świętym Dominikiem Savio sprzed kilku miesięcy, jakie miało miejsce na Bemowie oraz zachęcił ministrantów do gorliwej służby przy ołtarzu i świętości życia.

Po Mszy świętej i wspólnym zdjęciu nadszedł oczekiwany moment: ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, dyplomów i nagród. Oto punktacja:

1. Anioły Toruń – 10 pkt.
2. FC Ruah – 9 pkt.
3. Activ Górki – 6 pkt.
4. Michałki Bemowo – 4 pkt.
5. MKS Piast – 0 pkt.

Po smacznym obiedzie szczęśliwi wyjechaliśmy do domów, by następnego dnia kibicować reprezentacji Polski w ostatnim meczu na EURO 2008 z Chorwacją. Dziękujemy księżom i siostrom ze wspólnoty na Bemowie za gościnne przyjęcie nas u siebie i wspaniałą atmosferę; organizatorom za przygotowanie turnieju; klerykowi Piotrowi Sieniawskiemu i alumnom NSD: Mariuszowi, Kaziowi, Kamilowi i Łukaszowi za wielką pomoc. Wszystkim życzymy radosnych wakacji. Króluj nam, Chryste!

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2021

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates