Piątek, 15 Stycznia 2021

Co słychać u Bielaneczek?

03.jpgKolorowe Bielanki, jak kwiatki na łące w maju „dekorują” naszą świątynię, wprowadzają modlitewną atmosferę w liturgię, radują swą dziecięcą prostotą, a na spotkaniach podkreślają i zaznaczają swą obecność niezwykłą żywiołowością i ujmującą radością. Nie może być inaczej - przecież są pod patronatem Dobrej Matki Bożej, Która formuje te dziewczęce serduszka i zachwyca wszystkim co piękne i dobre!

Sięgając myślą trochę do początków tego roku, w rysie kronikarskim pragniemy skromnie się pochwalić:

15 marca w uroczystość liturgiczną św. Józefa najstarsza, ośmioosobowa grupa Bielanek wystawiła  piękną sztukę teatralną pt. „Konkurs na najpiękniejszy krzyż”. Bogactwo treści dobrze korespondującej z atmosferą Wielkiego Postu, wiosenna, kwiecista dekoracja, bogate i piękne stroje aktorek, w efekcie dały widzom wiele dobrych refleksji i pomogły głębiej przeżyć ostatnie dni Wielkiego Postu. Długie partie tekstu oddanego po mistrzowsku przez nasze Bielanki, ściągnęły wielkie brawa publiczności i dużo podziękowań. Sztuka była dedykowana Solenizantom a szczególnie Ks. Proboszczowi Józefowi Grońskiemu, który zachwycony pięknym graniem  zaproponował zainicjowanie grupy teatralnej.

03.jpgKolorowe Bielanki, jak kwiatki na łące w maju „dekorują” naszą świątynię, wprowadzają modlitewną atmosferę w liturgię, radują swą dziecięcą prostotą, a na spotkaniach podkreślają i zaznaczają swą obecność niezwykłą żywiołowością i ujmującą radością. Nie może być inaczej - przecież są pod patronatem Dobrej Matki Bożej, Która formuje te dziewczęce serduszka i zachwyca wszystkim co piękne i dobre!

Sięgając myślą trochę do początków tego roku, w rysie kronikarskim pragniemy skromnie się pochwalić:

15 marca w uroczystość liturgiczną św. Józefa najstarsza, ośmioosobowa grupa Bielanek wystawiła  piękną sztukę teatralną pt. „Konkurs na najpiękniejszy krzyż”. Bogactwo treści dobrze korespondującej z atmosferą Wielkiego Postu, wiosenna, kwiecista dekoracja, bogate i piękne stroje aktorek, w efekcie dały widzom wiele dobrych refleksji i pomogły głębiej przeżyć ostatnie dni Wielkiego Postu. Długie partie tekstu oddanego po mistrzowsku przez nasze Bielanki, ściągnęły wielkie brawa publiczności i dużo podziękowań. Sztuka była dedykowana Solenizantom a szczególnie Ks. Proboszczowi Józefowi Grońskiemu, który zachwycony pięknym graniem  zaproponował zainicjowanie grupy teatralnej.

W dniach od 22 czerwca do 3 lipca wyjeżdżamy na kolonię, w końskie do Czarnieckiej Góry. Nad rzeką Czarną, w centrum lasu, w Ośrodku „Zosieńka” 41 – osobowa grupa (29 dziewcząt i 12 chłopców) z 10-sięcio osobową kadrą (opiekunów i wychowawców w sutannach, habitach i nie tylko) pod Ojcowskim Patronatem: Bł. Ojca Bronisława Markiewicza i Sługi Bożego Jana Pawła II, pragnie radośnie, twórczo, sportowo, artystycznie, muzycznie, szałowo ale i pobożnie spędzić kawałek wakacji. Wszystkich, którzy w tym czasie pozostaną w Warszawie prosimy o pamięć modlitewną, którą my też odwzajemniać będziemy.

Nasza  Bielańska grupa liczy około czterdziestu dziewcząt i wciąż się odmładza. Najmłodsze kandydatki liczą nie wiele powyżej czterech lat. Dziewczęta, które nie chcą się nudzić, a chcą zobaczyć jak można inaczej spędzać czas, rozwijać swoje talenty, zdobywać umiejętności dobrych, koleżeńskich relacji, a przede wszystkim, żyć w bliskości Jezusa i Dobrej Matki Bożej – zapraszamy na spotkania Bielanek, które odbywają się: w piątki o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 10.30.

Kochani Rodzice!!! Kochani Dziadkowie!!! Bielanki to najmłodsza wiekowo grupa przy naszej parafii. Przyprowadzajcie więc swoje dzieci i wnuki na nasze spotkania! Zapraszamy!!!

S. Alberta z Animatorkami i Bielaneczkami (tel. 0.792.33.88.24)

Drukuj PDF

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2021

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates