Wtorek, 27 Października 2020

.Pielgrzymka Rolkowa do Częstochowy.

Pielgrzymka Rolkowa do Częstochowy

Po raz jedenasty wyruszy z Warszawy pielgrzymka na rolkach do Częstochowy (22-26 sierpnia). Pełną parą ruszają przygotowania organizacyjne i kondycyjne. Tradycyjnie pierwszego lipca zapisy. W ubiegłym roku większość zgłoszeń wpłynęła krótko po północy, a o godz. 10 nie było już wolnych miejsc. Kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli chcesz pojechać już...

Czytaj więcej

.Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Redaktora.

Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Redaktora

50 lat sakramentu kapłaństwa, 27 lat na warszawskim Bemowie, kilka tysięcy ochrzczonych dzieci, kilkaset ślubów, których udzielił. Oto skrócony życiorys Złotego Jubilata ks. Mieczysława Gładysza. 16 czerwca 2013 roku o godz. 13.00 ks. Mieczysław odprawił w naszym kościele Mszę św. z okazji jubileuszu 50-lecia swojego kapłaństwa. Na uroczystościach, z ramienia...

Czytaj więcej

.Wieczór Chwały - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej.

Wieczór Chwały - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

90 osób w wielkim chórze festiwalowym, zawodowi muzycy z Warszawy i Krakowa, orkiestra smyczkowa, niecodzienni soliści. Oto, co czeka każdego, kto wybierze się w niedzielę na „Wieczór Chwały – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej”. A będzie czego posłuchać. Koncert już 23 czerwca o godz. 18.30 w Amfiteatrze przy Parku Górczewska (ul. Raginisa...

Czytaj więcej

.Boże Ciało z prymicjantem ks. Janem Juszko.

Boże Ciało z prymicjantem ks. Janem Juszko

„Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa to jedna z najważniejszych uroczystości, jakie przeżywamy w ciągu roku liturgicznego. Jezus Chrystus jest dziś najważniejszy. Zróbcie Mu miejsce, On idzie z nieba. Dla Niego przyszliśmy do świątyni i dla Niego pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, publicznie wyznając wiarę” – mówił w...

Czytaj więcej

.Homilia kard. Kazimierza Nycza na 25-lecie parafii.

Homilia kard. Kazimierza Nycza na 25-lecie parafii

Umiłowani w Chrystusie bracia i siostry! Wszyscy uczestnicy dzisiejszej uroczystości parafialnej na Bemowie, u księży michalitów, wymienieni i pozdrowieni przez księdza proboszcza! Na początku tej Mszy św. dowiedzieliśmy się bardzo dużo o 25-letniej historii tej parafii; o wszystkim, co się w tym czasie tutaj zdarzyło - przede wszystkim w duszach...

Czytaj więcej

.Przytulony i ucałowany przez mamę - wspomnienie.

Przytulony i ucałowany przez mamę - wspomnienie

Mama, mamusia, matka, mamunia, mateńka… Mogłabym tak niemal bez końca. Ile miłości w sercu, tyle określeń dla tej, która była przez jakiś czas moim mieszkaniem. „W twoim sercu żyją ludzie, którzy znaleźli tam swój dom” (Phil Bosmans). Ludzkie serce umie być domem dla innego ludzkiego serca. Nad podziw pojemnym mieszkaniem,...

Czytaj więcej

.Przywitali Papieża najgłośniej - wspomnienie.

Przywitali Papieża najgłośniej - wspomnienie

Liturgicza Służba Ołtarza – ministranci co roku w okresie wakacji odbywają swoje obozy. Między innymi w górach, nad morzem, w lasach i nad jeziorami. Ostatnio ministranci byłi na pielgrzymkach w Krakowie i w Toruniu. Dzięki temu nasi ministranci wiedzą, kim jest Jan Paweł II, Adam Mickiewiczy, Juliusz Słowacki czy Mikołaj...

Czytaj więcej

.Nasz Kościół żyje! - wspomnienie.

Nasz Kościół żyje! - wspomnienie

To już ćwierć wieku ma kościół i nasza parafia! Wielkie dzięki i uwielbienie składajmy Wszechmogącemu za jej istnienie. Zwykle jubileusz skłania do podsumowań, czasem rozrachunku, refleksji.  Świadkowie powstawania kościoła z wielkim wzruszeniem wspominają trudne jego początki. A ja z mężem mile wspominamy chwile, gdy przed trzynastu laty Bóg przysłał nas...

Czytaj więcej

.Wylądowaliśmy na Bemowie - wspomnienie.

Wylądowaliśmy na Bemowie - wspomnienie

We wrześniu 1989 roku przeprowadziliśmy się z centrum stolicy (parafia pod opieką św. Andrzeja i św. Karola Boromeusza na Chłodnej) – na „dzikie pola”, tj. Bemowo IV, do ledwo wzniesionego bloku. Patronem ulicy okazał się Andrzej Sołtan, wybitny uczony, nieposzlakowanego charakteru człowiek – a tu dopiero niespodzianka – okazał się...

Czytaj więcej

.25 lat parafii - wystawa w Galerii Anielskiej.

25 lat parafii - wystawa w Galerii Anielskiej

Tym, którzy nie widzieli tego na własne oczy, trudno jest uwierzyć. Ponad trzydzieści lat temu, gdy na Bemowo przybywali jedni z pierwszych michalitów, z trzynastego piętra bloku przy Gołuchowskiej 9, gdzie zamieszkali, jak na dłoni widać było wielki, pusty teren, na którym miało się narodzić wielkie osiedle. Dziś z tego...

Czytaj więcej

Aktualności


08_thumb.jpgW ostatni weekend czerwca odbyły się w Kaniach Helenowskich koło Otrębus rekolekcje dla rodzin z młodego kręgu Kościoła Domowego. Celem spotkania była chęć kontaktu z Bogiem wraz z całą rodzinką. Zadanie o tyle nie łatwe, że trzeba było to umiejętnie połączyć z troską o najmłodsze latorośle, których było sporo. Dzięki temu była to prawdziwa szkoła modlitwy, która ma trwać gdy śpimy, pracujemy, gdy chodzimy, ale i kiedy dokoła nas są wymagające uwagi, ruchliwe maluchy. Dzięki dużej sile woli i łasce Pana Boga ten trud się powiódł. 

Więcej…


07_thumb.jpgZaraz po skończonym trudzie nauki w szkole, dokładnie 22 czerwca 2008 roku, w niezapomnianą niedzielę, podgrzewaną żarem z nieba, po przeżyciach z policją i po siedmiogodzinnej „przymusowej” choć rewelacyjnej integracji dzieci oczekujących na sprawny autokar, po uprzednio przeżytej Eucharystii, z radosnym śpiewem odjeżdżających, a zasmuconych, pozostających rodziców – wyruszyła 52 osobowa „armia kolonijna”. Na pokładzie autokaru 42 dzieci, których marzenia przeszły wszelkie oczekiwania, a wiek tych szczęśliwców od 2 do 12 lat.   W trochę „gorszej” sytuacji była 11 – osobowa grupa zwana kadrą kierowniczo – wychowawczą: trzy siostry Michalitki, dwóch kleryków michalickich z Krakowa, dwie Mamy, jedna Babcia i trzech wychowawców. Wszyscy jednak „przeżyli” i można ich było oglądać po zakończeniu kolonii przy naszym kościele.

Więcej…


06_thumb.jpgOaza Dzieci Bożych spędzała w tym roku wakacje w Zakopanem. Kolonia, a właściwie Wakacje z Bogiem trwały od 4. do 15. lipca 2008r. W wypoczynku uczestniczyło 35 dzieci podzielonych na 5 grup wiekowych, którymi opiekowali się animatorzy ODB: Martyna Mućka, Magda Kwiatkowska, Beata Winter, Damian Witoń i Jacek Księżopolski. Nad całością czuwali ks. Artur Paprocki i s. Dorota Jórgowiak.

Odpoczywając dzieci nie tylko podziwiały piękno naszych polskich gór, ale uczyły się też przez piękno dostrzegać ich Stwórcę. Wypoczęte i uśmiechnięte powróciły, czekając już na następny wyjazd.
08.pngPo dość poważnej awarii serwera nasza parafia od września wraca do internetowej rzeczywistości. Sieć parafialna została nie tylko uzupełniona ale i rozbudowana. Teraz oprócz strony parafialnej możemy odwiedzić strony Ośrodka Michael, Galerii Anielskiej, Biblioteki Jana Pawła II, Odnowy w Duchu Świętym oraz Ruchu Światło Życie naszej parafii. Wszystkie grupy parafialne które chciałyby zaistnieć wirtualnie w naszej parafialnej sieci prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapraszamy zatem ponownie, i jeszcze raz przepraszamy za dotychczasowe utrudnienia.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które lubią jeździć na rolkach, do udziału w 6 Pielgrzymce na Rolkach z Warszawy do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia 2008 r.

Zapisy na furcie klasztornej w dni powszednie od 8.00 do 20.00 (Warszawa, ul. Ks. Markiewicza 1).
Kontakt z księdzem przewodnikiem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Więcej inforamcji na stronie http://www.rolkowa.pl/.Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Niepełnosprawnych z Warszawy na Jasną Górę w dniach 5-15 sierpnia 2008 r.

Zapisy do grupy św. Michała Archanioła, której przewodnikiem jest ks. Artur Paprocki CSMA, przy kościele św. Józefa na Deotymy na początku sierpnia.
 
Zapraszamy szczególnie osoby starsze, niepełnosprawne (trasa pielgrzymki przystosowana dla wózków inwalidzkich) oraz młodzież, która by mogła służyć pomocą osobom niepełnosprawnym. Każdy będzie mile widziany w tej grupie.
05.jpg„Idźcie i głoście aż na krańce świata!” – takie było hasło Oazy Modlitwy, która odbyła się w dniach 13-15 czerwca br. w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na warszawskim Bemowie. Przewodniczył nam ks. Rafał Kamiński CSMA, który każdego dnia, podczas homilii, wieczornych refleksji duchowych, czy też konferencji przybliżał nam istotę głoszenia po krańce świata.
 
W piątek do Warszawy zjechały wspólnoty oazowe z michalickich placówek z Wołomina, Torunia, Górek, Błotnicy i Stalowej Woli. Pierwszy dzień był dniem zawiązania wspólnoty oraz Eucharystii, której przewodniczył ks. Tadeusz Musz - moderator generalny Oazy Michalickiej NEBO. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Więcej…

04.jpgW dniach 13 – 15 czerwca w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie odbył się zjazd ministrantów z pięciu michalickich parafii i turniej piłki nożnej o „Puchar Archanioła”.

W piątek o godzinie 20.00 wszystkich przybyłych gości powitał ks. proboszcz Józef Groński i ks. Mieczysław Kucel - dyrektor Ośrodka Wychowawczo - Profilaktycznego „Michael”, w którym grupy miały noclegi. Po powitaniu i smacznej kolacji odbyło się losowanie drużyn. Dzień zakończył Apel Jasnogórski i wspólna modlitwa.

Sobota była najbardziej emocjonującym dniem. Rozpoczęliśmy go Mszą świętą, której przewodniczył ks. Grzegorz Paszkowski. Po śniadaniu wszyscy zawodnicy w strojach sportowych udali się na nowoczesne boiska Szkoły Podstawowej nr 321. Przez niemal cały dzień, jedynie z przerwą na obiad, trwała zacięta rywalizacja sportowa. Każda drużyna miała do rozegrania cztery mecze.

Więcej…

Powrót

Nowości


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109

Popularne


Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Warning: Creating default object from empty value in /parafia_archiwum1/modules/mod_mostread/helper.php on line 79

Copyright © Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów 2020

Autorzy szablonu strony: Joomla Templates